Menu arası
  Ayurveda
  Pancha Karma
  Bağırsak Temizliği
  Sunulan Olanaklar
  Ürünler
 
 
 
     
                                  Dr. Kemal
                         Çetinbahadır
 
  AMRITH KALASH

Himalayaların saf ortamında yetişen değerli bitkiler özel yöntemlerle toplanıp,özel formülle hazırlanarak değerli ve güçlü bir bileşim elde edilir. Bir bitkisel Gıda Desteğidir.

MAHARISHI AMRITH KALASH
Devamı İçin Tıklayın
 
videolar
 

Ayurvedik Sağlık Konsültasyonu

Bir mükemmel sağlık sistemi olan Maharishi Ayurveda'nın bu amacı gerçekleştirmek için kullandığı yöntemlerden önemli bir tanesi de Ayurvedik konsültasyondur. Bu muayene esnasında Ayurveda uzmanı doktor, kişinin nabzını inceleyerek vücudun hangi bölgesinde zayıflık ve dengesizlik olduğunu, hangi organın problemli olduğunu veya olacağını saptar. Nabzın özelliklerine göre kişi eğer hastaysa iyileşmesi için neler yapması gerektiği kendisine anlatılır. Öncelikle fizyolojideki dengesizliği giderici bir diyet listesi kendisine önerilir. Bunu yaparken Ayurveda uzmanı,kişinin beden tipini ve tipteki bozulma ve dengesizlik durumunu dikkate alır. İçinde bulunulan mevsim ve yaşam tarzının da özellikleri dikkate alınarak kişiye neleri az neleri çok yemesinin uygun olduğu anlatılır.

Konsültasyon sırasında kişiye önerilen ikinci önemli nokta Dinackarya denilen günlük rutindir. Günü doğa ritimlerine, doğa yasalarına uygun yaşamak,sağlıklı yaşamın önemli kurallarından biridir. Kişinin bu ritimlere ters yaşaması, zaman içinde fizyolojisinde dengesizliklerin oluşmasına ve bunların yerleşmesine,bu durumda hastalıklara yol açacaktır. Bu nedenle mükemmel sağlıklı yaşam için doğa ritimlerine uyum ve doğru günlük rutin çok önemlidir. 

Ayurvedik konsültasyon esnasında kişiye önerilen en önemli şeylerden biri de vücudun zayıf bölgelerini güçlendirecek Ayurvedik bitkisel gıda takviyeleridir. Himalayaların saf ortamında yetişen şifalı bitkilerden özel formüllerle itinayla üretilen bu bileşimler güvenle kullanılan zaman içinde zayıf bölgeyi güçlendirip hastalıktan uzaklaştıran bileşimlerdir.

Özel kod numaralarıyla adlandırılan bu bileşenleri bir Ayurveda uzmanı doktorun tavsiyesi ile kullanmak en uygunudur. Çünkü uzman en doğru bileşimi en doğru kullanım şekliyle önerecektir. Ciddi hastalığı olan hastaların bu bileşenleri tıbbi tedavinin yanında,onun yan etkilerini azaltmak, hastalığın bir daha oluşmasını engellemek için kullanmaları gerekir. Bu bileşimler içinde özellikle korunma yönünden en etkili olanlar MA-4 ve MA-5 kod adlı Amrit Kalash isimli bileşimlerdir. 

Macun ve tablet formundan oluşan bu etkili formül toksinleri vitaminlerden çok daha güçlü olarak nötralize eder, bağışıklık sistemini tümör ve mikroorganizmalara karşı güçlendirip, yıpranma ve yaşlanmayı geciktirir. Hastalanmak ve yaşlanmak istemeyenlerin bu bileşimleri uzun süre, hatta devamlı kullanmaları gerekir. Yine kişiye uygun masajlar, yararlı fizyolojik arınma kürleri [Pancha Karma] bu konsültasyon sırasında kişiye önerilen önemli yöntemlerdir.Hastalığa ve yaşlanmaya yol açan toksinler etkili doğal yöntemlerle vücut dışına atılır, zayıf bölgeler güçlendirilir.

Nabızdan Müdahale

Ayurvedik check-up' ın en önemli tekniğidir. Bu yöntemin uzmanı doktor, kişinin nabzını inceleyerek kişinin beden tipini saptar, mevcut veya olabilecek hastalıkları temel düzeyden belirleyebilir. Şu an kişinin bir şikayeti olmaması ileride hasta olmayacağı anlamına gelmez. Hastalığın derin düzeydeki tohumları ancak nabızdan muayeneyle titreşim düzeyinden algılanabilir. Böylece tedaviden de önemli olan koruyucu yaklaşım gerçekleştirilebilir. Tehlikeyi gelmeden önlemek en akılcı yaklaşımdır. Doku ve organların çalışmasındaki aksaklıkları titreşim düzeyinden nabızdan saptamak, o bölgeyi güçlendirici bitkisel Ayurvedik bileşimleri kullanma fırsatını yaratır. Zayıf bölgedeki dengesizliğin giderilmesi hastalığın önlenmesini, ızdırabın önüne geçilmesini sağlar, uzun bir ömrü mutlu ve huzurlu yaşamanın önünü açar.

     

  Bize Ulaşın

Anasayfa    I    Hakkımızda    I    Haberler    I    İletişim    I    English   
Hakkı Şehit Han Sok. No.11 Uğur Apt. K.1 D.8
2.ULUS - İSTANBUL
: Adres bilgisi  
       
(0212) 280 03 11 (Pbx) : Telefon numarası: (0212) 280 03 11