Menu arası
  Ayurveda
  Pancha Karma
  Bağırsak Temizliği
  Sunulan Olanaklar
  Ürünler
 
 
 
     
                                  Dr. Kemal
                         Çetinbahadır
 
  AMRITH KALASH

Himalayaların saf ortamında yetişen değerli bitkiler özel yöntemlerle toplanıp,özel formülle hazırlanarak değerli ve güçlü bir bileşim elde edilir. Bir bitkisel Gıda Desteğidir.

MAHARISHI AMRITH KALASH
Devamı İçin Tıklayın
 
videolar
 

BAĞIRSAK TEMİZLİĞİ

Neden Bağırsak Temizliği?

Hastalıkları ve yaşlanmayı oluşturan zararlı toksik artıklar tüm vücutta, ama en çok bağırsaklarda birikirler. Bağırsaklarda biriken zararlı artıklar, periodik olarak temizlenmezse tekrar dolaşıma karışıp, vücut dokularına yerleşirler.


Toksinlerin Vücuda Zararı Ne?


Dokulara oturan toksik maddeler, dokuları kemirerek yapılarını ve işlevlerini bozarlar. Bu şekilde damar duvarında zararlı aterosykleroz denilen damar sertliği, eklemlerin kıkırdağını tahrip ederek romatizmal rahatsızlıklar ve kireçlenme, kromozomlara kadar ulaşılmasıyla da kontrolsüz, acayip hücre üremeleri, yani tümör ve kanserler oluşur.

Hastalıklardan Korunmak İçin Ne Yapılmalı?

Bu korkutucu durumlara düşmemek için tabii ki öncelikle toksinleri vücuda almamak için dikkatli olmak gerekir. Ancak içinde bulunduğumuz koşullar bir miktar toksinin vücuda girmesini kaçınılmaz kılmaktadır. Ayrıca metabolizma sonucu, yani vücudumuzun yaşamak için çalışması sonucu bir miktar artık maddenin oluşumu kaçınılmazdır. Bu artıkları biriktirmeden vücuttan uzaklaştırmak, sağlığını düşünen herkesin öncelikli konusu olmalıdır.

Ayurvedik Yaklaşım Nedir?


Bağırsak temizliği, Ayurvedik arınma yöntemi olan Pancha-Karma'nın en önemli odak noktasıdır. Ayurveda'daki güvenli ve konforlu bağırsak temizliği, vücuttaki toksinleri uzaklaştırmada en önemli yaklaşımdır.

Pancha-Karma'da sadece bağırsaklar temizlenmez, tüm vücut da arındırılır. Dokularda toksinler önce hazırlık kürüyle yumuşatılır, sonra şifalı ılık yağ masajları, bitki buharlarıyla sıcak banyolarla dokulardan boşaltım sistemine , yani dolaşıma oradan da bağırsaklara yönlendirilir. Güvenli ve konforlu bağırsak temizliğiyle toksinlerden kurtulan kişi, arınmanın verdiği hafiflik, rahatlık ve mutluluk duygusuna varır.


     

  Bize Ulaşın

Anasayfa    I    Hakkımızda    I    Haberler    I    İletişim    I    English   
Hakkı Şehit Han Sok. No.11 Uğur Apt. K.1 D.8
2.ULUS - İSTANBUL
: Adres bilgisi  
       
(0212) 280 03 11 (Pbx) : Telefon numarası: (0212) 280 03 11